Пошук

Екстрактори

Галерея зображень

Одним із найпоширеніших і ефективних способів видобутку рослинних олій з насіння олійних культур, що використовуються на промислових підприємствах, сьогодні є технологія екстракції олії за допомогою органічних розчинників. Дана технологія дозволяє отримувати на виході олію та високопротеїновий шрот із залишковою олійністю нижче 1%. Основною одиницею обладнання у цій технології є екстрактори, які вже понад 10 років виробляє компанія «ТАН».

Екстрактор використовується для відділення олії з гранул макухи олійних культур за допомогою органічного розчинника. Залежно від конструкції та принципу роботи екстрактори бувають декількох видів:

– стрічкові;

– шнекові;

– тарілчасті;

– карусельні (іншими словами – роторні).

Екстрактори виробництва компанії «ТАН» – карусельного типу.

Карусельний екстрактор є циліндричним апаратом, що складається з одного або двох ярусів, з внутрішнім ротором. Ротор складається з низки сегментних комірок, які безперервно завантажуються матеріалом, що екстрагується. Матеріал у вигляді гранул надходить з експандера в завантажувальний бункер екстрактора за допомогою шнекового транспортера. Комірки рухаються по нержавіючих решітчастих днищах, у яких зазори між стрижнями збільшуються донизу. Така конструкція дозволяє виключити небезпеку засмічення грат частинками матеріалу і дає вільний вихід розчинника або місцели з шару матеріалу, а відповідно й ефективніше екстрагувати олію. Матеріал, що пройшов екстракцію, вивантажується в газонепроникний бункер, що є частиною екстрактора. Бункер обладнаний гвинтовим конвеєром, який подає екстрагований матеріал (шрот) на похилий скребковий конвеєр (типу «гусяча шия»), який своєю чергою подає шрот на подальше перероблювання в тостер.

Розчинник подається в екстрактор протитечією до напрямку обертання екстрактора. Рідкий розчинник просочується (перколює) через шар матеріалу і решітчасте днище в нижню частину екстрактора (місцелозбірника), яка розділена на кілька сегментних відділень, призначених для збору місцели та подачі її до насосів. Кожен сегмент має свій насос. Ці сегментні відділення розділяють місцелу різної концентрації та запобігають її змішанню. Місцелла подається насосами через форсунки в екстрактор зверху на сировину, проходить (перколює) через шар сировини, розчиняючи олію, і через решітчасте днище зливається в наступний сегмент місцелозбірника. Таким чином, місцелла рухається протитечією до сировини, підвищуючи концентрацію олії. Концентрована місцела з екстрактора подається в місткість місцели, звідки насосом перекачується в дистилятори для відгону розчинника, та його подальшої конденсації в конденсаторах.

Привід екстрактора складається з двигуна з регульованою швидкістю, шестерного редуктора і ланцюга навколо ротора екстрактора. Швидкість обертання екстрактора регулюється в залежності від кількості матеріалу, що подається.

У карусельного типу екстракторів виробництва компанії «ТАН» є низка переваг:

  • постійний рівень матеріалу в осередках незалежно від швидкості подачі продукту;
  • рівномірна екстракція;
  • постійна герметизація;
  • можливість збільшення продуктивності екстрактора шляхом додавання ярусів.

Компанія «ТАН» виробляє повністю автоматизовані екстрактори та лінії екстракції в цілому. Електронна система управління складається з великої кількості датчиків, програмованого контролера (PLC) та частотних перетворювачів. Система управління також синхронізує швидкість завантажувального шнека екстрактора, самого екстрактора та його розвантажувального шнека, що дозволяє керувати всім потоком матеріалу та гарантувати постійний рівень матеріалу в комірках та рівномірну екстракцію. Також комплексна автоматизація дозволяє досягти відповідності всім необхідним стандартам з техніки безпеки, а також іншим стандартам, для зон підвищеного ризику у виробництві рослинних олій.

В асортименті компанії «ТАН» екстрактори представлені трьох продуктивностей: 250 т/добу, 500 т/добу та 1000 т/добу за насіння соняшника. Більш детальні технічні характеристики карусельних екстракторів виробництва ТОВ «ТАН» наведено у таблиці нижче:

Технічні характеристики Екстрактор Э1 Екстрактор Э2 Екстрактор Э3
Продуктивність за насінням соняшника, т/добу 500 1000 250
Висота шару екстрагованого матеріалу, не більше, мм 2000 2000 2000
Кількість роторів, шт. 1 2 1
Діаметр ротору, мм 6000 6000 4390
Загальна встановлена потужність, кВт 12,6 24,7 9,1
Габаритні розміри, мм:
– ДхШхВ 8800х6950х4200 8800х6950х7450 7100х6300х4100
– Висота екстрактора з бункерами завантаження та вивантаження 9500 12750 9500
Вага екстрактора, кг 38000 63500 27500

Детальнішу інформацію про екстрактори та лінії екстракції нашого виробництва, їх наявність та ціну, можна отримати, зв’язавшись з нами за вказаними номерами телефонів або скориставшись формою зворотного зв’язку в розділі контактів на нашому сайті. Також у нас ви можете купити інше обладнання для комплектації ліній виробництва та перероблювання олії.

Часті питання про екстрактори рослинної олії
Що таке екстрактор олії, і як він працює?
Екстрактор рослинної олії – це пристрій, який використовується для вилучення олії з рослинного насіння та плодів. Працює він так: сировина завантажується в бак екстрактора, де вона обробляється спеціальними розчинами та парою, щоб витягти масло з насіння. Потім масло відокремлюється від розчину шляхом дистиляції та виходить готовий продукт.
Які типи екстракторів соняшникової олії доступні в даний час?
‎Залежно від конструкції та принципу роботи екстрактори бувають декількох видів: стрічкові, шнекові, тарілчасті, карусельні (тобто роторні)
Яка ефективність використання екстрактора соняшникової олії?
Ефективність використання екстрактора рослинної олії залежить від різних факторів, включаючи тип екстрактора, характеристики сировини та процесу екстракції. Зазвичай, екстрактори рослинної олії працюють на досить високій ефективності та використовують мінімум ресурсів.
Які переваги може отримати виробник, використовуючи екстрактор соняшникової олії?
Виробник, що використовує екстрактор рослинної олії, може заощадити час та кошти на виробництві олії високої якості. Крім того, процес екстракції може бути більш ефективним та безпечним, що допоможе запобігти втраті сировини та нещасним випадкам на виробництві.

Account details will be confirmed via email.

Надіслати

    Надіслати

      Надіслати

        Надіслати

          Надіслати

            Зворотній зв'язок

              This site is registered on wpml.org as a development site.