Пошук

Лінія гідратації та нейтралізації

Лінії гідратації та нейтралізації призначені для очищення рослинних олій від фосфоровмісних речовин та інших гідрофільних домішок, нейтралізації вільних жирних кислот, а також вимиванні мила з олії та утворенні соапстоку.

Опис технологічної лінії

Лінії гідратації та нейтралізації призначені для очищення рослинних олій від фосфоровмісних речовин та інших гідрофільних домішок, нейтралізації вільних жирних кислот, а також вимиванні мила з олії та утворенні соапстоку.

Принцип роботи ліній гідратації та нейтралізації

  1. Секція гідратації.

Олія перекачується з ємності через теплообмінник, в якому нагрівається до необхідної температури.

У підігріту олію подається ортофосфорна кислота, після чого вони інтенсивно змішуються в окремому ножовому змішувачі динамічного типу. У процесі змішування фосфоровмісні речовини стають такими, що піддаються гідратації. Реакція відбувається у ємності протягом певного періоду часу.

  1. Секція нейтралізації.

Перший етап нейтралізації – подача в олію розчину кислоти. Після цього рослинна олія пропускається через 2 теплообмінники, де охолоджується олією та водою до необхідної температури. У цих теплообмінниках також відбувається зменшення омилення нейтральної олії. У охолоджену олію подається розчин лугу, що допомагає нейтралізувати ортофосфорну кислоту та жирні кислоти. Потім подається пом’якшена вода для подальшого процесу гідратації. У динамічному ножовому змішувачі здійснюється інтенсивне змішування води та олії. Для подальшої витримки олія надходить у ємність витримки.

Після процесу витримки олія перекачується з ємності через 2 теплообмінники. Тут рослинна олія нагрівається до температури, необхідної для сепарування і надходить в сепаратор, що саморозвантажується, в якому масло очищається від соапстоку та гідратаційного осаду. Вони разом з іншими нежировими домішками відокремлюються в ємність, а олія переходить на подальше промивання. Соапсток із ємності видаляється за допомогою насоса у вуличну ємність.

  1. Секція промивання.

Холодна пом’якшена вода, необхідна для роботи клапанів сепаратора, подається з ємності безпосередньо на клапани сепаратора.

Нейтралізована олія надходить у теплообмінник і за допомогою пари низького тиску нагрівається до потрібної температури. У статичному змішувачі нагріту рослинну олію змішують із гарячою пом’якшеною водою. Суміш олії та води надходить у сепаратор, де відбувається їх розподіл. Звідти вода, що містить жири, прямує в жироуловлювач, а олія – на подальшу переробку.

Обладнання технологічної лінії

Account details will be confirmed via email.

Зворотній зв'язок

    This site is registered on wpml.org as a development site.