Пошук

Лінія екстракції рослинної олії

Опис технологічної лінії

Екстрагування олії здійснюється на лініях екстракції, і полягає у видобутку олії з макухи за допомогою органічних розчинників. Залишкова олійність шроту – матеріалу після екстракції – не більше 1%.

Продуктивність ліній екстракції, що поставляються нашою компанією, становить від 250 т/добу до 1000 т/добу за насінням соняшника.

Принцип роботи лінії екстракції

Лінія екстракції олії контролюється головним комп’ютером за допомогою інтерфейсу SCADA. Всім обладнанням лінії екстракції управляють комплексно – автоматично вмикається/вимикається та регулюється сигналізація, здійснюється контроль роботи всіх насосів, апаратів, автоматичних клапанів та електродвигунів.

З преса або експандера макуха подається транспортером у вигляді пористих гранул на екстрактор. Екстракція олії відбувається за допомогою попередньо нагрітого до 60 градусів розчинника.

Потрапляючи в екстрактор, макуха промивається місцелою (сумішшю розчинника, олії та твердих частинок матеріалу), яка подається за допомогою насосів циркуляції. У процесі транспортування по корпусу екстрактора матеріал промивається місцелою, концентрація якої поступово зменшується. Остаточна стадія промивання відбувається свіжим розчинником.

Шрот, що виходить з екстрактора, подається в тостер, призначений для видалення залишків шротового розчинника. Його чани складаються з сорочки і днищ, що постійно підігріваються глухою парою. Крім того, подається гостра пара для постійної відгонки розчинника зі шроту.

Концентрована місцела подається у сектор дистиляції. У дистиляторі 1-го ступеня вона нагрівається парами розчинника з тостеру. У ході цього процесу частина розчинника випаровується та витягується з дистилятора.

На наступному етапі місцела подається на другий ступінь дистиляції, на якому підігрівається глухою парою. Після цього вона переходить у дистилятор третього ступеня для остаточного відгону розчинника за допомогою контакту гострої пари з концентрованою місцелою.

Після третьої стадії дистиляції олія подається в сушарку, в якій глибоким вакуумом витягується волога. Після охолодження та теплообмінника рекуперації олія подається в ємності для зберігання.

Дистиляція та сушіння рослинної олії відбувається під вакуумом, який створюється ежекторами.

Обладнання технологічної лінії

Account details will be confirmed via email.

Зворотній зв'язок

    This site is registered on wpml.org as a development site.