Пошук

Дезодоратори олії

Дезодоратор – це обладнання, основне призначення якого – видалення ароматичних речовин (одорантів) різного характеру з олії.

Опис обладнання

Дезодоратор – це обладнання, основне призначення якого – видалення ароматичних речовин (одорантів) різного характеру з олії. Одоранти наділяють рослинну олію специфічним смаком та запахом. Також у дезодораторі видаляється з олії значна частина вільних жирних кислот.

Принцип дії

Дезодоратор являє собою вертикальну посудину з нержавіючої сталі, оснащену барботажним пристроєм, а також кільцевими змійовиками. Масло, що надходить у дезодоратор, нагрівається за допомогою кільцевих змійовиків та глухої пари. При дезодорації рослинної олії, через барботер подається гостра водяна пара. Вона насичує олію, що дезодорується, найдрібнішими бульбашками, потім змішується з парами ароматичних та смакових засобів і видаляється з апарату. Наприкінці процесу дезодоратор охолоджується за допомогою спеціальних змійовиків, призначених для охолодження.

Можливе доповнення дезодоратора безперервної або періодичної дії (у тому числі і вже працюючого на заводі) тонкоплівковою колоною. Таким чином забезпечується підвищення продуктивності вдвічі без збільшення витрат пари та навантаження на вакуумну систему.

При комплектації дезодоратора тонкоплівковою колоною нагріта до 240-250˚С рослинна олія подається в розподільник у верхній частині колони і стікає тонкою плівкою по поверхні насадки вниз. Назустріч подається водяна пара, яка після контакту з поверхнею масляної плівки насичується одорантами та вільними жирними кислотами, і відводиться з колони у вакуумну систему. Нижня частина апарату призначена для стабілізації властивостей олії та її охолодження. У ній розміщені полиці з перемичками та барботажними трубками, через які в масло подається гостра водяна пара. Кількість полиць та діаметр апарату повинні забезпечувати розрахунковий час перебування олії в апараті. У самому низу дезодоратора розміщуються трубчасті змійовики для охолодження готового продукту.

Тонкоплівкові колони можуть виготовлятися як окремо, так і в одному корпусі з полицями витримки, нагрівання та рекуперації тепла.

Дезодоратори можуть працювати у двох режимах: періодичному або безперервному при глибокому вакуумі та залишковому тиску 0,25 – 0,5 кПа, а також розрахунковій температурі та барботуванні нагрітої пари.

Також наша компанія виробляє дезодораційні колони напівбезперервної дії типу Multistock із клапанами швидкого зливу. Значною перевагою такого типу колон є можливість роботи із частою зміною видів сировини без її змішування між собою.

Компанія «ТАН» виробляє дезодоратори продуктивністю від 25 т/добу по соняшниковій олії.

Часті питання про дезодоратори олії
Що таке дезодоратор для перероблювання олії?
Дезодоратор – це спеціальне обладнання для видалення запаху та смаку з олії. Це відбувається шляхом нагрівання олії до високих температур та пропускання через ступені дезодорації.
Які типи дезодораторів для перероблювання олії?
Існує кілька типів дезодораторів для перероблювання олії, включаючи дезодоратори з фізичними та хімічними методами обробки. Фізичні методи включають східчасту дезодорацію, а хімічні методи включають складніші процеси, такі як обробка парою та гідрогенерація.
Які переваги може дати використання дезодоратора при виробництві олії?
Використання дезодоратора для перероблювання соняшникової олії дозволяє покращити смак та якість олії, видаляючи небажані запахи та смаки. Це може покращити конкурентоспроможність продукту та задовольнити потреби споживачів.
Які основні параметри, які потрібно враховувати при виборі дезодоратора для перероблювання олії?
При виборі дезодоратора для перероблювання олії необхідно враховувати такі параметри, як продуктивність, розмір та тип обладнання, енергоспоживання, ефективність дезодорації, рівень шуму та обслуговування.

Account details will be confirmed via email.

Зворотній зв'язок

    This site is registered on wpml.org as a development site.