Дезодоратор

Дезодоратор – це обладнання, основне призначення якого – видалення ароматичних речовин (одорантів) різного характеру з олії.

Опис обладнання

Дезодоратор – це обладнання, основне призначення якого – видалення ароматичних речовин (одорантів) різного характеру з олії. Одоранти наділяють рослинну олію специфічним смаком та запахом. Також у дезодораторі видаляється з олії значна частина вільних жирних кислот.

Принцип дії

Дезодоратор являє собою вертикальну посудину з нержавіючої сталі, оснащену барботажним пристроєм, а також кільцевими змійовиками. Масло, що надходить у дезодоратор, нагрівається за допомогою кільцевих змійовиків та глухої пари. При дезодорації рослинної олії, через барботер подається гостра водяна пара. Вона насичує олію, що дезодорується, найдрібнішими бульбашками, потім змішується з парами ароматичних та смакових засобів і видаляється з апарату. Наприкінці процесу дезодоратор охолоджується за допомогою спеціальних змійовиків, призначених для охолодження.

Можливе доповнення дезодоратора безперервної або періодичної дії (у тому числі і вже працюючого на заводі) тонкоплівковою колоною. Таким чином забезпечується підвищення продуктивності вдвічі без збільшення витрат пари та навантаження на вакуумну систему.

При комплектації дезодоратора тонкоплівковою колоною нагріта до 240-250˚С рослинна олія подається в розподільник у верхній частині колони і стікає тонкою плівкою по поверхні насадки вниз. Назустріч подається водяна пара, яка після контакту з поверхнею масляної плівки насичується одорантами та вільними жирними кислотами, і відводиться з колони у вакуумну систему. Нижня частина апарату призначена для стабілізації властивостей олії та її охолодження. У ній розміщені полиці з перемичками та барботажними трубками, через які в масло подається гостра водяна пара. Кількість полиць та діаметр апарату повинні забезпечувати розрахунковий час перебування олії в апараті. У самому низу дезодоратора розміщуються трубчасті змійовики для охолодження готового продукту.

Тонкоплівкові колони можуть виготовлятися як окремо, так і в одному корпусі з полицями витримки, нагрівання та рекуперації тепла.

Дезодоратори можуть працювати у двох режимах: періодичному або безперервному при глибокому вакуумі та залишковому тиску 0,25 – 0,5 кПа, а також розрахунковій температурі та барботуванні нагрітої пари.

Також наша компанія виробляє дезодораційні колони напівбезперервної дії типу Multistock із клапанами швидкого зливу. Значною перевагою такого типу колон є можливість роботи із частою зміною видів сировини без її змішування між собою.

Компанія «ТАН» виробляє дезодоратори продуктивністю від 25 т/добу по соняшниковій олії.

Account details will be confirmed via email.

Зворотній зв'язок

    This site is registered on wpml.org as a development site.