Лінії дезодорації рослинних олій

Лінії дезодорації використовуються для очищення олії від одорантів – речовин, що впливають на смак та запах продукту.

Опис технологічної лінії

Лінії дезодорації використовуються для очищення олії від одорантів – речовин, що впливають на смак та запах продукту. Вони виготовляються та комплектуються у двох різновидах:

• Періодичної дії.
• Для безперервного застосування.

Наша компанія виробляє лінії дезодорації продуктивністю від 30 до 500 т/добу.

Принцип роботи лінії дезодорації рослинних олій

Олія з ємності, яка знаходиться під вакуумом, безперервно прокачується через теплообмінник та змійовики нижньої секції дезодоратора, в яких за рахунок охолодження дезодорованої олії нагрівається до температури 190-205°С.

Нагріта олія надходить у ємність остаточного нагріву і нагрівається до температури 230-245°С парою високого тиску під вакуумом при барботажі гострої пари для відгону найбільш летких компонентів та інтенсифікації теплообміну. Пара високого тиску генерується в парогенераторі із замкнутим циклом.

Нагріта олія надходить у секцію тонкої плівки дезодоратора. За рахунок розвиненої поверхні масообміну, що створюється спеціальною насадкою, олія контактує з парою в тонкій плівці, що інтенсифікує відокремлення жирних кислот та інших небажаних компонентів та мінімізує витрату пари.

Після секції тонкої плівки олія послідовно проходить через дві секції витримки дезодоратора, в яких піддається впливу гострої пари, високої температури і глибокого вакууму.

Дезодорована олія в нижній секції дезодоратора при барботажі гострої пари охолоджується за рахунок нагрівання вхідної олії. З дезодоратора олія герметичним насосом прокачується через 2 теплообмінники, в яких охолоджується олією. Потім дезодорована олія охолоджується в теплообміннику оборотною водою. Охолоджена олія прокачується через один із поліцейських фільтрів та відкачується на зберігання.

Вакуумна система представляє собою чотириступінчастий пароежекторний блок з двома конденсаторами змішування. Барометрична вода збирається в барометричному колодязі, звідки прокачується через один з 2 теплообмінників, в яких охолоджується оборотною водою з градирень. Охолоджена барометрична вода знову подається в конденсатори пароежекторних блоків.

Для зменшення забруднення вакуумної системи та барометричного колодязя пара з дезодоратора надходять у скрубер, де зрошуються охолодженими погонами дезодорації для конденсації жирних кислот. Жирні кислоти осідають. Зі скруберу жирні кислоти насосом прокачуються через теплообмінник, в якому охолоджуються водою. Жирні кислоти циркулюють по контуру скрубер – насос – теплообмінник – скрубер, а їх надлишок періодично видаляється в ємність зберігання.

Обладнання технологічної лінії

Account details will be confirmed via email.

Зворотній зв'язок

    This site is registered on wpml.org as a development site.