Прес для віджиму олії: різновиди та особливості

Механічний віджим — один із способів виробництва рослинної олії. Серцем такого методу є шнековий маслопрес. Це обладнання дозволяє вилучити олію з насіння соняшника, льону, бавовни, рапсу та інших олійних культур. Преси використовуються при холодному та гарячому віджимі. Перед подачею у прес насіння очищують та подрібнюють у вальцьових верстатах. Принцип роботи маслопреса заснований на русі шнекового валу, який тисне на сировину. Подрібнене насіння подається у зеєрну камеру, де і відбувається віджим. Кількість сировини можна регулювати, щоб забезпечити високу продуктивність, не перевантажуючи прес. В конструкції передбачені ванни для стоку олії та жолоби для виходу твердого продукту — макухи. Маслопреси можуть використовуватись на лінії пресування або як підготовчий етап перед екстрагуванням. Обладнання підходить як для холодного віджиму, так і для класичної схеми гарячого пресування з попередньою волого-тепловою обробкою сировини у жаровнях. Прес для віджиму олії: різновиди та особливості

Класифікація пресів для віджиму олії

Маслопреси можна розділити за типом використання:
  • Форпреси — використовуються для попереднього віджиму у технології однократного та двократного пресування, та при подальшій екстракції олії з макухи. Форпреси мають продуктивність 50‒300 тон на добу.
  • Експелери — виконують остаточний віджим у технології двократного пресування олії. Експелери мають продуктивність 20‒25 тон на добу.
Прес для віджиму олії: різновиди та особливості Обладнання нашого виробництва можна використовувати для гарячого та холодного пресування.

Основні переваги маслопресів

Маслопреси компанії «ТАН» мають зручну конструкцію для експлуатації та обслуговування. На нашому підприємстві є власна лабораторія вхідного контролю, де перевіряються всі метали та інші матеріали, щоб забезпечити безпеку експлуатації та тривалий термін служби обладнання. Шнеки, шестерні, зеєрні камери, підшипникові вузли спроєктовані так, щоб витримувати тривалу безперервну роботу та постійний контакт з сировиною. В пресах встановлені двигуни європейського виробництва, частотні перетворювачі для регулювання обертів електродвигуна відповідно до вимог виробництва. Конструкцією більшості моделей передбачено встановлення живильника примусової подачі. Устаткування підходить для віджиму олії з багатьох олійних культур: соняшника, ріпаку, сої, льону, бавовни та інших.

Різновиди пресів для віджиму олії

Наша компанія виготовляє декілька моделей шнекових пресів.
  • Експелер 2ПШ-25 використовується для остаточного віджиму олії, його продуктивність за насінням соняшнику складає 20‒25 тон на добу. Комплектується надійним електродвигуном потужністю 45 кВт, який пристосований до безперервної роботи.
  • Форпрес ПШ-70 створений для попереднього віджиму олії із насіння різних олійних культур. Це найменший форпрес нашого виробництва. Продуктивність за насінням соняшнику — 50‒70 тон на добу.
  • Форпрес ПШ-90 також використовується для попереднього віджиму, але його продуктивність за насінням соняшнику більша — 60‒90 тон на добу.
  • Прес ПШ-300. Цей форпрес є універсальним і вирізняється легкістю використання та обслуговування, а також високим рівнем надійності. За насінням соняшнику прес має продуктивність 250‒300 тон на добу.
Прес для віджиму олії: різновиди та особливості Прес ПШ-300 може використовуватись у 2 технологіях виробництва олій:
  • попередній віджим при подальшій екстракції розчинником (в результаті залишкова олійність становить приблизно 22%);
  • як форпрес у схемі двократного пресування (в результаті залишкова олійність становить 18-20%).
Пресування — важливий етап у виробництві рослинної олії. Шнековий маслопрес є основним обладнанням на лініях пресування, кінцевим продуктом яких є якісна олія та макуха з залишковим вмістом олії 8‒22%. Прес підбирають, виходячи з технології виробництва олії та області його застосування.