Роль шеф-монтажу та пусконалагоджувальних робіт у створенні ефективної лінії для виробництва олії

В Україні багато компаній задіяні у галузі виробництва соняшникової олії. Вони використовують сучасні лінії автоматизації та прагнуть, щоб їх обладнання працювало без збоїв. Щоб цього досягти, потрібно застосовувати не тільки конструкторські розробки та технологічний інжиніринг, а й шеф-монтаж та пусконалагоджувальні роботи із залученням фахівців зі сторони виробника.

Процес виробництва олії: основні етапи та особливості

Процес видобутку олії проходить кілька технологічних етапів.

Підготовка

Сировину (насіння соняшнику) звільняють від лузги та видаляють сміття, а потім подрібнюють у вальцьовому верстаті.

Пресування

Пресування є екологічним способом видобутку соняшникової олії з подрібненого насіння (мезги). Існують два типи віджиму — холодний та гарячий. У першому випадку мезга одразу поступає в прес, де з неї вичавлюється олія. Цей метод має низьку продуктивність (в середньому 30%).

Гарячий віджим передбачає попередній підігрів мезги у жаровні та її зволоження. Така обробка дозволяє отримати більше олії з сировини. Після підігріву подрібнене соняшникове насіння потрапляє у форпрес. Пресування може бути однократне або двократне.

Екстракція

Завдяки технології екстракції з насіння можна видобути 99% олії. Для цього процесу застосовується розчинник — бензин, нефрас або гексан. Сировина в екстракторі перемішується з розчинником, утворюючи сполучення з великою концентрацією олії. В подальшому розчинник випаровується, а отримана олія відправляється на фільтрацію та подальшу переробку.

Рафінація

Рафінація олії відбувається в кілька етапів:

  • гідратація та нейтралізація, у результаті яких з олії вилучаються фосфоліпіди, гідрофільні речовини та вільні жирні кислоти;
  • відбілювання, під час якого видаляються пігменти;
  • вінтеризація, коли видаляються воскоподібні речовини;
  • дезодорація потрібна для видалення різних одорантів та інших речовин, які залишились після попередніх етапів обробки олії.

Завдяки рафінації олія очищується від вмісників, які скорочують термін використання продукту та псують його товарний вигляд, а також від речовин, які були задіяні під час екстракції. Результатом рафінації є прозора олія без запаху та смаку, яка має приємний колір.

Завершальний етап

На цьому етапі рафінована олія потрапляє на лінію пакування та проходить контроль якості. Далі продукт відправляється на реалізацію.

Роль шеф-монтажу та пусконалагоджувальних робіт у створенні ефективної лінії для виробництва олії

Значення шеф-монтажу та пусконалагоджувальних робіт у виробництві олії

На всіх етапах виробництва соняшникової олії використовується різноманітне обладнання, яке входить до складу технологічних ліній. Правильний монтаж обладнання можливий тоді, коли він відбувається під наглядом спеціаліста зі сторони виробника (шеф-монтаж). Також у присутності спеціаліста виконуються пусконалагоджувальні роботи. Тільки такий підхід гарантує правильну роботу обладнання.

Огляд шеф-монтажу та пусконалагоджувальних робіт на об’єктах виробництва олії

Перевагою шеф-монтажу та пусконалагоджувальних робіт є те, що встановлення і запуск обладнання відбувається за участю спеціаліста виробника, який контролює дотримання технологічних вимог та стандартів. Така співпраця дозволяє скоротити терміни введення технологічних ліній в експлуатацію, зробити коректне налаштування обладнання, організувати навчання персоналу, підвищити ефективність виготовлення продукції.

Комплексність підходу у наданні послуг з монтажу та налаштування обладнання

Комплексність шеф-монтажу та пусконалагоджувальних робіт забезпечує безперебійну роботу обладнання, зменшує ризик його простою або відмови, підвищує продуктивність підприємства, гарантує безпеку персоналу.

Крім того, комплексність послуги важлива в тому випадку, коли нове обладнання інтегрується в діючу технологічну лінію і необхідне його точне встановлення та оптимальне налаштування для синхронної роботи.

Етапи шеф-монтажу та пусконалагоджувальних робіт

Алгоритм шеф-монтажу наступний:

  • Спеціаліст від виробника робить обстеження об’єкту замовника, проводить аналіз проєкту та оцінює його відповідність реальним умовам.
  • Перевіряються способи реалізації проєкту з урахуванням нормативних документів.
  • Проводиться перевірка відповідності кваліфікації персоналу, який буде проводити монтаж.
  • Розпочинаються монтажні роботи під наглядом спеціаліста. Коли монтаж завершений, стартують пусконалагоджувальні роботи. Також організовується навчання персоналу компанії.

Пусконалагоджувальні роботи виконуються за такою схемою:

  • Формується бригада виконавців, яка забезпечується необхідними інструментами для роботи.
  • Далі йде перевірка кожної окремої одиниці обладнання, що входить до технологічної лінії. Відбуваються випробування в холостому режимі, а також перевіряються прилади автоматизації.
  • На наступному етапі випробування проводиться комплексно — відбувається запуск усієї технологічної лінії в різних режимах: холостому, з проміжним навантаженням і в стандартних умовах експлуатації, передбачених технічною документацією. Під час випробувань штучно створюються аварійні ситуації, щоб оцінити функціонування обладнання в авральному режимі.
  • Далі відбувається налаштування компонентів технологічної лінії на оптимальний режим роботи, який забезпечить відповідну ефективність обладнання, розробляються інструкції з експлуатації лінії та режимні карти.

На завершальному етапі підписуються акти виконаних робіт та вводу в експлуатацію, складається звіт випробувань тощо.

Роль шеф-монтажу та пусконалагоджувальних робіт у створенні ефективної лінії для виробництва олії

Важливість контролю якості монтажу та налаштування для ефективної експлуатації обладнання

Комплексна послуга шеф-монтажу та пусконалагоджувальних робіт дозволяє правильно встановити та налаштувати обладнання під контролем спеціаліста від виробника, що забезпечує ефективність виробництва та продуктивність підприємства в цілому.

Завдяки шеф-монтажу і налаштуванню виробник може бути впевнений у тому, що його обладнання буде функціонувати як треба. Він видає замовнику довгострокову гарантію якості, а також надає гарантійне та післягарантійне обслуговування.