Роль шеф-монтажу та пусконалагоджувальних робіт у створенні ефективної лінії для виробництва олії
- 20.05.2024
- 2411
- Без категорії
Якісний монтаж обладнання, що входить до складу лінії для виробництва олії, забезпечує безперебійну експлуатацію всіх її компонентів. Правильне виконання монтажу з дотриманням вимог і стандартів та проведенням пусконалагоджувальних робіт можливо виконати тільки під контролем спеціалістів зі сторони виробника.
Що таке шеф-монтаж
Шеф-монтаж – це технічне керівництво та авторський нагляд, які здійснюються на всіх етапах виконання монтажних робіт. Вони виконуються компетентними представниками компанії-виробника обладнання. Шеф-монтаж – це близько 50% всіх робіт, що виконуються спеціалістами технологічного інжинірингу та конструкторської розробки. Особливість шеф-монтажу – комплексність різноманітних операцій, завдяки якій забезпечується якість та ефективність роботи технологічних ліній.
Зазвичай в обов’язки спеціаліста шеф-монтажу входить:
- перевірка наявності технічної документації, а також комплектності устаткування згідно з пакувальними листами, усунення розбіжностей;
- перевірка обладнання на цілісність та відсутність дефектів, які з’явилися при транспортуванні;
- нагляд за процесом виконання монтажу та надання консультацій при вирішенні технічних питань;
- контроль якості виконання монтажу;
- допомога в налаштуванні обладнання;
- організація навчання персоналу особливостям експлуатації обладнання та його обслуговування.
Крім того, представники виробника, що забезпечують шеф-монтаж, контролюють дотримання термінів виконання монтажних робіт.
Етапи проведення шеф-монтажу
На сьогодні не існує єдиного регламентованого алгоритму проведення шеф-монтажу, який затверджено на законодавчому рівні. Але завдяки рокам практики можна скласти список його поетапного виконання:
- Знайомство з об’єктом замовника та його обстеження.
- Аналіз проєкту та його прив’язка до реальних умов.
- Перевірка методів реалізації проєкту відповідно до нормативних документів (ДСТУ, ДБН тощо).
- Перевірка кваліфікації персоналу компанії замовника, що виконуватиме монтажні роботи (розрядність, наявність дозволів тощо).
- Контроль виконання всіх етапів монтажу.
Після закінчення монтажу виконуються пусконалагоджувальні роботи, після яких проводиться налагодження експлуатаційних режимів та навчання обслуговуючого персоналу.
Переваги шеф-монтажу
Використання шеф-монтажу ґрунтовно увійшло в ужиток ділових відносин і вже встигло довести свою спроможність, а головне взаємну вигоду обом сторонам. Забезпечуючи контроль на всіх етапах виробник гарантує:
- правильність проведення монтажних і налагоджувальних робіт;
- дотримання персоналом замовника технологічних нюансів під час монтажу нового обладнання;
- мінімальні терміни введення обладнання в експлуатацію;
- підготовленість обслуговуючого персоналу до подальшої експлуатації обладнання.
Результатом технічного нагляду є мінімізація ризику простою обладнання, виникнення помилок та непередбачених витрат на їх усунення. Вартість шеф-монтажу швидко окупається тим, що запуск технологічної лінії, включаючи прилади автоматизації, відбувається без затримок в заплановані терміни.
Що таке пусконалагоджувальні роботи
Мета проведення пусконалагодження – підготовка, налаштування, запуск і налагодження змонтованого обладнання з виведенням на необхідні експлуатаційні режими у відповідності з усіма нормативними показниками для досягнення оптимального ККД, як технологічної лінії, так і її окремих одиниць, в тому числі приладів автоматизації.
Результатом якісно проведених пусконалагоджувальних робіт є виявлення можливих помилок, допущених під час монтажу, недоліків в роботі обладнання до початку його експлуатації, а також забезпечення його ефективності, безперебійного та безпечного функціонування.
Етапи пусконалагоджувальних робіт
Пусконалагоджувальні роботи складаються з кількох етапів:
- Підготовка. На цьому етапі відбувається підготовка програми проведення робіт, затверджується список виконавців, бригада комплектується відповідною вимірювальною апаратурою та тестувальними приладами.
- Локальні випробування. Проводяться індивідуальні випробування під навантаженням та на холостому ході кожної одиниці обладнання в технологічній лінії. Також на цьому етапі перевіряються прилади, що відповідальні за безпеку – автоматика, запобіжники тощо.
- Комплексне випробування. Відбувається запуск всього обладнання з виробництва олії, в перебігу якого відстежується стан лінії при функціонуванні в холостому режимі, при проміжному навантаженні та в умовах експлуатаційного навантаження, передбаченого технічною документацією виробника. Також під час випробувань відтворюється імітація аварійної ситуації та роботи обладнання в таких умовах.
- Налагодження. На цьому етапі обираються режими експлуатації для основного та допоміжного обладнання для забезпечення оптимальних умов для ефективної роботи технологічної лінії. У співпраці з інженерно-технічним персоналом компанії замовника розробляються інструкції по технічній експлуатації обладнання, а також створюються необхідні режимні карти.
На завершальному етапі пусконалагодження відбувається підготовка технічної документації: складається звіт випробувань, акти вводу в експлуатацію, закінчення пусконалагоджувальних робіт тощо.
Важливість шеф-монтажу та пусконалагоджувальних робіт для ефективної експлуатації обладнання
Для того, щоб технологічне обладнання для виробництва олії функціонувало нормально, потрібно здійснювати шеф-монтаж та пусконалагоджувальні роботи під наглядом фахівців від виробника. Завдяки комплексності підходу виробник видає довготривалу гарантію якості на своє обладнання, забезпечує гарантійне та післягарантійне обслуговування, тому що не сумнівається в тому, що технологічна лінія по виготовленню олії буде працювати, як годинник.