Ключові моменти при проєктуванні та компонуванні заводу з виробництва соняшникової олії

Стабільна та безперебійна робота олійно-переробного підприємства можлива тільки при правильному компонуванні та плануванні. Цей процес починається на етапі проєктування та значною мірою впливає на рентабельність підприємства.
Компонування обладнання, продумування структури, шеф-монтаж та налагодження — всі ці послуги надає компанія «ТАН».

Відповідність вимогам процесу виробництва олії

Проєкт розробляється з урахуванням конкретного підприємства. Під час проєктування враховується технологія виробництва олії, тип сировини, способи зберігання готової продукції. На основі цих даних проєктуються необхідні приміщення та конструкції, підбирається компонування обладнання обладнання.

Ключові моменти при проєктуванні та компонуванні заводу з виробництва соняшникової олії

Такий підхід сприяє підвищенню рентабельності виробництва. Компонування цехів підбирається з урахуванням оптимального розташування окремих вузлів, завдяки чому зростає ефективність роботи. Це головна вимога під час проєктування олійного заводу.

Розумний вибір заводської структури

Вибір оптимальної конструктивної схеми та відповідних матеріалів сприяє зниженню капітальних витрат на будівництво заводської інфраструктури. Внаслідок цього також вдається знизити терміни будівництва та запуску виробництва. Продумана структура також сприятиме покращенню виробничих умов.

Забезпечення відповідного робочого середовища

Робочий простір також дуже важливий для продуктивності. Олійно переробне підприємство працюватиме стабільніше, якщо на етапі проєктування продумано всі інженерні системи та конструкції:

  • Електрика доступна скрізь, де вона необхідна. Є резервне джерело живлення у разі екстрених відключень.
  • Вентиляція важлива не тільки для охолодження обладнання, а й для комфортної роботи людей.
  • Водопостачання необхідне роботи різних вузлів в олійно-переробному цеху. Знаючи заздалегідь компонування цеху, легко спроєктувати водогін таким чином, щоб вода була скрізь, де вона потрібна.
  • Достатня кількість підсобних приміщень для персоналу.
  • Системи автоматизації суттєво знижують штат співробітників і, відповідно, витрати на оплату праці. Автоматизувати технологічні лінії та окреме обладнання можна ще на етапі будівництва цеху.

Крім цих систем, важливо подбати про відповідну температуру та вологість у приміщенні, належну шумоізоляцію.

Підбір обладнання

Вибір обладнання ґрунтується на технології виробництва олії. Практично будь-якому заводу для організації робочого простору знадобиться маслопрес, жаровні, фільтри, ємнісне обладнання. Купівля комплексних технологічних ліній прискорить процес будівництва цеху і спростить планування.
Ключові моменти при проєктуванні та компонуванні заводу з виробництва соняшникової олії

Простір наукової організації

Наукові дослідження на базі заводу допоможуть у розвитку та пошуку нових технологій. В Україні постійно модернізується агропромисловий комплекс. Інвестиції у наукові розробки, постійне оновлення техніки підвищує рентабельність виробництва олії. У 2019 році за оцінками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства зібрали 14.45 тис. тонн соняшника, що на 1.9% більше, ніж у 2018 році. Виробництво зросло внаслідок збільшення врожайності на 8.2%. У той самий час площа під посівами скоротилася на 1.8.
Таке зростання досягається внаслідок наукової роботи, яку набагато простіше проводити на базі виробничої організації. Виробник обладнання для виробництва рослинної олії компанія «ТАН» має у своєму розпорядженні конструкторське бюро і пропонує технологічний інжиніринг. Ми індивідуально розглядаємо проєкт кожного клієнта.